Архів

«Майбутнє лісу в твоїх руках»

Всесвітній день лісу лісівники України відмічають по особливому. Саме 21 березня 2018 р. стартувала щорічна Всеукраїнська акція «Майбутнє лісу в твоїх руках».

Її метою є привернути увагу молоді, громадськості, ЗМІ до такого відповідального і важливого процесу як шанобливе ставлення до рідної природи та її відтворення. Також працівники лісового господарства в цей час прагнуть надати широкого громадського розголосу проблемі збереження лісових насаджень, а також формуванню позитивного іміджу працівників лісу.

Цього року у Страдчівському навчально-виробничому лісокомбінаті за власної ініціативи, фінансово підтримали і активно долучились до садіння лісу: «Українська асоціація деревообробного обладнання», спільнота та молодь міста Львова та співробітники Яворівської районної ради. Садили дерева сіянцями і саджанцями, вирощеними на базовому лісорозсаднику лісокомбінату. Загалом було висаджено біля 20 тис. шт. садивного матеріалу на площі 2,8 га.

Після доброї праці, в знак вдячності, усі гості мали можливість спробувати запашної рибної юшки.

Варто зазначити, що створення лісових культур в Страдчівському навчально-виробничому лісокомбінаті проходило згідно проектів лісових культур, які пройшли погодження та затвердження на кафедрі «Лісових культур і лісової селекції», професором НЛТУ України, завідуючим кафедри Гузем М.М. Під час погодження були враховані всі науково - обґрунтовані рекомендації, а також було зазначено велике різноманіття його породного складу.

Традиційно, до лісокультурної кампанії під час проходження виробничих практик по лісових культурах було залучено студентів ННІ лісового та садового-паркового господарства НЛТУ України, які якісно заліснили понад 10 га лісових площ у Лелехівському лісництві.

Головними лісоутворюючими породами є сосна звичайна, дуб звичайний та бук лісовий.

Отже, слід відмітити, що цьогоріч у Страдчівському навчально- виробничому лісокомбінаті, завдяки злагодженій роботі активістів, студентів і працівників лісокомбінату було заліснено, більше 37 га лісових площ, на яких було висаджено 172,34 тис. шт. високоякісного садивного матеріалу.

    І на кінець, усі повинні розуміти, що зрубати дерево – справа кількох хвилин, а виростити його — праця десятирічь. Тож варто сказати «Велике спасибі» тим, хто не стоїть осторонь, а активно долучається до створення і примноження зелених насаджень!